ឯកឧត្តម នាង សុរីដាបានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីប្រកាសដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវសៀវភៅ និងសម្ភារៈឧបទេស
ដោយមានការអនុញ្ញាតិដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ឯកឧត្តម នាង សុរីដាបានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងពិធីប្រកាសដាក់ឱ្យប្រើប្រាស់ជាផ្លូវការនូវសៀវភៅ និងសម្ភារៈឧបទេស ស្តីពី សុវត្ថិភាពកុមារតាមប្រព័ន្ធអនឡាញ នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៩រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសណ្ឋាគារភ្នំពេញ។
ពិធីនេះសហការរៀបចំឡើងដោយអគ្គលេខាធិការដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ និងអង្គការ Child Fund ប្រព្រឹត្តទៅក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ជា សុមេធី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា និងជាប្រធានក្រុមប្រឹក្សាជាតិកម្ពុជាដើម្បីកុមារ ដែលមានការចូលរួមពីថ្នាក់ដឹកនាំ ឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី អ្នកនាងកញ្ញា ប្អូនៗកុមារា កុមារី ស្ថាប័នពាក់ព័ន្ធ និងដៃគូរសហការនានា ផងដែរ៕

HE Neang Soryda Participated in Official Ceremony for the Launch of Books and Educational Materials
HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee, permitted HE Neang Soryda to participate in the official ceremony for the launch of books and educational materials on online child safety on Thursday, 26 September 2024 at the Hotel Phnom Penh.
The event was co-organised by the General Secretariat of the National Council of Cambodia for Children and Child Fund and chaired by HE Chea Somethy, Minister of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation and President of the Cambodia National Council for Children, with the participation of the dignitaries, Excellencies, Ladies and Gentlemen, school boys and girls, relevant institutions and other partners.