លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី ទទួលជួបពិភាក្សាការងារជាមួយ ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ចន ណារិទ្ធ ពាក់ព័ន្ធនឹងកម្មវិធីគាំពារសម្រាប់ស្រ្តីមានផ្ទៃពោះ ដែលជនជាប់ឃុំ
រាជធានីភ្នំពេញ៖ តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស បានទទួលជួប ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ចន ណារិទ្ធ អគ្គលេខាធិការក្រុមប្រឹក្សាជាតិគាំពារសង្គម ដើម្បីពិភាក្សាការងារ ក៏ដូចជាស្វែងរកមតិយោបល់បន្ថែមក្នុងគោលដៅទទួលបានធាតុចូលគ្រប់ជ្រុងជ្រោយពាក់ព័ន្ធនឹងការរៀបចំក្របខណ្ឌគោលនយោបាយគ្រប់គ្រង ជនអនាថានៅកម្ពុជា ស្របតាមការណែនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ សម្តេចធិបតីនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងដើម្បីគិតគូរ ឱ្យបានហ្មត់ចត់លើការផ្តល់អត្ថប្រយោជន៍នៃកម្មវិធីឧបត្ថម្ភសាច់ប្រាក់ជូនស្ត្រីមានផ្ទៃពោះ និងកុមារ អាយុក្រោម ២ឆ្នាំ ដល់ស្ត្រីមានផ្ទៃពោះជាជនជាប់ឃុំក្នុងពន្ធនាគារ ស្របតាមសន្ធិសញ្ញាសិទ្ធិមនុស្ស។
កិច្ចជំនួបនេះធ្វើឡើង នៅថ្ងៃអង្គារ ៧កើត ខែមាឃ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៥ នៅទីស្នាក់ការគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា៕

HE Chham Mari Met with HE Dr John Mari to Discuss Support Programme Aimed at Assisting Pregnant Women in Detention
Phnom Penh: Representing HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), HE Chham Mari, CHRC Vice President and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, met with HE Dr John Narith, Secretary General of the National Council for Social Protection, to discuss their work and gather further insights for developing a policy framework aimed at managing homelessness in Cambodia, aligning with the directives from the Prime Minister and including careful consideration of cash support programme for pregnant women and children under 2 years old, as well as those pregnant women who are in detention, in accordance with human rights treaties.