ប្រតិភូនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា អញ្ជើញចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងថ្វាយកម្រងផ្កាគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះករុណា ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ ក្នុងឱកាសខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១ ទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ ៩ វិច្ឆិកា។
ភ្នំពេញ៖ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា អញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមដាក់កម្រងផ្កាគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធនៅវិមានឯករាជ្យ និងថ្វាយកម្រងផ្កា គោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះករុណា “ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ” នៅមណ្ឌបសួនច្បារ ខាងកើតវិមានឯករាជ្យ ក្នុងឱកាសពិធីអបអរសាទរខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧១ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ៩ វិច្ឆិកា និងទិវាកំណើតនៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទឆ្នាំ២០២៤ នារសៀលថ្ងៃសុក្រ៨កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំរោងឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹង ថ្ងៃទី០៨ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៤៕

CHRC Delegates Laid Wreaths and Paid Tribute to the Late King Father, Preah Borom Ratanak Kaudh on the Occasion of the 71st Anniversary of National Independence Day, 9 November
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), led a CHRC delegation to lay wreaths at the Independence Monument and pay tribute to the Late King Father “Preah Borom Ratanak Kaudh,” in the park, east of the Independence Monument, marking the 71st Anniversary of the National Independence Day, 9 November and the birthday of the Royal Cambodian Armed Forces 2024, on Friday afternoon, 8 November 2024.