ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា បាននាំយកអង្ករ១៥០ គីឡូក្រាម ទៅប្រគល់ជូនដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ
ដោយមានយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពីសំណាក់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា នៅថ្ងៃពុធ ១០រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំ ថោះ បញ្ចស័ក ព. ស ២៥៦៧ ត្រូវថ្ងៃទី ១២ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ វេលាម៉ោង ៣:០០នាទីរសៀល បានចាត់ ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា សមាជិក គ.ស.ម.ក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត បាននាំយកអង្ករចំនួន ១៥០គីឡូក្រាម ស្មើនឹង០៣បេ ទៅប្រគល់ជូនដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ ដែលស្ថិតនៅភូមិក្រសាំង ឃុំជើងកើប ស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ខេត្តកណ្តាល។
ការនាំយកអង្គរទៅប្រគល់ជូនសមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្ដីសង្ឃឹមរបស់កុមារនាពេលនេះ គឺឆ្លើយតបទៅតាមការសន្យារបស់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ក្នុងការផ្ដល់នូវអង្ករជូនសមាគមជារៀងរាល់ខែ ដើម្បីជួយសម្រាលបន្ទុកក្នុងការចិញ្ចឹមបីបាច់ថែរក្សាកុមារកំព្រាទាំងអស់នៅក្នុងសមាគម៕

His Excellency But Phalla, was assigned to hand 150 kg of rice New Smile of Hope Children’s Centre
With close attention of His Excellency Keo Remy, Minister Delegate to the Prime Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), on Wednesday, 12 July 2023, at 3:00 pm, His Excellency But Phalla, CHRC Member and Director of the Department of Investigation was assigned to hand 150 kg of rice (or 3 sacks of rice) to New Smile of Hope Children’s Centre in Krasaing village, Cheung Koeup commune, Kandal Stung district, Kandal province.
This was done in response to His Excellency Keo Remy’s promise to provide rice to this centre every month in order to help ease the burden of raising all orphans there.