ឯកឧត្តម អ៊ិត រ៉ាឌី អញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ១៣កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្តម អ៊ិត រ៉ាឌី អនុប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ និងថ្វាយកម្រងផ្កា នៃព្រះរាជពិធីគោរពព្រះវិញ្ញាណក្ខន្ធ គម្រប់ខួប១២ឆ្នាំ (១៥ តុលា ២០១២-១៥ តុលា ២០២៤) នៃការយាងសោយព្រះទីវង្គតរបស់ ព្រះករុណា សម្តេចព្រះ នរោត្តម សីហនុ ព្រះមហាវីរក្សត្រ ព្រះវររាជបិតាឯករាជ្យ បូរណភាពទឹកដី និងឯកភាពជាតិខ្មែរ ព្រះបរមរតនកោដ្ឋ នៅមណ្ឌបព្រះបរមរូប វិមានឯករាជ្យ៕

HE Ith Rady Led CHRC Delegation to Paying Tribute to the Late King-Father, Preah Borom Ratanak Kaudh
On the morning of Tuesday, 15 October 2024, HE Ith Rady, Vice President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), led a delegation from the CHRC to the Royal Memorial Statue, Independence Monument, to lay a wreath and paying tribute to the Late King-Father, His Majesty Preah Bat Samdech Preah Norodom Sihanouk. This tribute marked the 12th anniversary of his passing (15 October 2012–15 October 2024), recognising his role as the Father of Independence, Territorial Integrity, and Khmer National Unity, Preah Borom Ratanak Kaudh.