ឯកឧត្ដម អ៊ិត រ៉ាឌីដឹកនាំក្រុមការងារជួបជាមួយលោក Benjamin Moreau តំណាងរងការិយាល័យឧត្ដមស្នងការអង្គការសហប្រជាជាតិ
នៅព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១០រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំខាល ចត្វាស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ឯកឧត្ដម អ៊ិត រ៉ាឌី អនុប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានដឹកនាំក្រុមការងារជួបជាមួយលោក Benjamin Moreau តំណាងរងការិយាល័យឧត្ដមស្នងការអង្គការសហប្រជាជាតិទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្សប្រចាំកម្ពុជា ដើម្បីពិភាក្សាការងារត្រៀមរៀបចំសិក្ខាផ្សព្វផ្សាយសេចក្ដីសង្កេតសន្និដ្ឋានរបស់គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សអង្គការសហប្រជាជាតិ លេីការអនុវត្តកតិកាសញ្ញាអន្តរជាតិស្តីពីសិទ្ធិពលរដ្ឋនិងសិទ្ធិនយោបាយ ដែលគ្រោងរៀបចំនៅក្នុងខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២នេះ។

Excellency Ith Rady with a CHRC Working Group met Mr Benjamin Moreau, Deputy Head of the United Nations Office of High Commissioner for Human Rights to Cambodia,
On Thursday, 20 October 2022, His Excellency Ith Rady, Vice-President of the Cambodian Human Rights Committee along with a CHRC Working Group met Mr Benjamin Moreau, Deputy Head of the United Nations Office of High Commissioner for Human Rights to Cambodia, to discuss the preparation for a workshop to disseminate UN Human Rights Committee concluding observations on the implementation of the International Covenant on Civil and Political Rights, which is scheduled to take place in November 2022.