ឯកឧត្ដម កែវ រ៉េមី អញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ មហាឧបាសិកាពុទ្ធសាសនូបត្ថម្ភក៍ធម្មសុខាសន្តិពល មួន សុខុំម
ថ្ងៃពុធ៧ កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស. ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្ដម កែវ រ៉េមី រដ្ឋមន្រ្តីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធាន គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានអញ្ជើញដឹកនាំប្រតិភូគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធ មហាឧបាសិកាពុទ្ធសាសនូបត្ថម្ភក៍ធម្មសុខាសន្តិពល មួន សុខុំម ដែលត្រូវជាម្តាយបង្កើតរបស់ ឯកឧត្តម ញ៉ឹក វណ្ណារ៉ា រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា បានទទួលអនិច្ចធម្ម នាថ្ងៃអាទិត្យ ៤កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៣ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ វេលាម៉ោង ៥:០៤នាទីល្ងាច ក្នុងជន្មាយុ ៩៦ឆ្នាំ ដោយជរាពាធ។ សូមឧទ្ទិសបួងសួងដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធរបស់ មហាឧបាសិកាពុទ្ធសាសនូបត្ថម្ភក៍ធម្មសុខាសន្តិពល មួន សុខុំម សូមបានសោយសុខក្នុងឋានសុគតិភពកុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ។

His Excellency Keo Remy led a delegation of the CHRC [officials] to [the funeral of] the great disciple and sponsor of Buddhism Muon Sokhom
On Wednesday, 26 April 2023, His Excellency Keo Remy, Minister Delegate attached to the Prime Minister and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), led a delegation of the CHRC [officials] to [the funeral of] the great disciple and sponsor of Buddhism Muon Sokhom, the mother of His Excellency Nheuk Vannara, Secretary of State of the Ministry of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation; she passed away of old age, at the age of 96, on Sunday, 23 April 2023, at 5:04 pm. May her soul rest in peace.