ឯកឧត្ដម អ៊ិត រ៉ាឌី បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំប្រមូលធាតុចូលបន្ថែមដេីម្បីត្រៀមចូលរួមការពាររបាយការណ៍ជាតិពាក់ព័ន្ធនឹងការ អនុវត្តអនុសញ្ញាអន្តរជាតិស្តីពីការការពារជនគ្រប់រូបពីការបាត់ខ្លួន ដោយបង្ខំ
នៅព្រឹក ថ្ងៃ ចន្ទ ៤រោច ខែ បុស្ស ឆ្នាំ ថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវ នឹងថ្ងៃទី ២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៤ ឯកឧត្ដម អ៊ិត រ៉ាឌី អនុ ប្រធាន គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានដឹកនាំកិច្ចប្រជុំប្រមូលធាតុចូលបន្ថែមដេីម្បីត្រៀមចូលរួមការពាររបាយការណ៍ជាតិពាក់ព័ន្ធនឹងការ អនុវត្តអនុសញ្ញាអន្តរជាតិស្តីពីការការពារជនគ្រប់រូបពីការបាត់ខ្លួន ដោយបង្ខំនៅគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា។
កិច្ចប្រជុំនេះមានការចូលរួមពីតំណាងក្រសួងមហាផ្ទៃ ក្រសួងយុត្តិធម៌ ក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា តុលាការកំពូល សាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ អយ្យការអមសាលាដំបូងរាជធានីភ្នំពេញ និងក្រុមការងារ គ.ស.ម.ក.ទទួលបន្ទុកសរសេររបាយការណ៍ស្ដីពីការ ការពារជនគ្រប់រូបពីការបាត់ខ្លួនដោយបង្ខំ។ កិច្ចប្រជុំបានពិនិត្យ និងផ្តល់នូវព័ត៌មានសំខាន់ៗ មួយចំនួន សម្រាប់ត្រៀមលក្ខណៈ ធ្វើកិច្ចការ សន្ទនាជាមួយគណៈកម្មាធិការ ទទួលបន្ទុកការបាត់ខ្លួនដោយបង្ខំអង្គការសហប្រជាជាតិ ក្នុងការចូលរួមកិច្ចប្រជុំពិនិត្យ របាយការណ៍ជាតិ លើកដំបូងរបស់កម្ពុជាដែលនឹងប្រព្រឹត្តទៅនៅទីក្រុងហ្សឺណែវប្រទេសស្វ៊ីស នៅថ្ងៃទី ១៩-២០ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ២០២៤ ខាងមុខ៕

His Excellency Ith Rady, chaired a meeting to gather additional inputs in preparation for presenting the national report on the implementation of the International Convention on the Protection of All Persons from Enforced Disappearance.
On the morning of Monday, 29 February [January] 2024, His Excellency Ith Rady, Vice-President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), chaired a meeting to gather additional inputs in preparation for presenting the national report on the implementation of the International Convention on the Protection of All Persons from Enforced Disappearance at the CHRC.
The representatives of the Ministry of Interior, the Ministry of Justice, the Ministry of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation, the Phnom Penh Supreme Court and Court of First Instance, the Prosecutor of the Phnom Penh Court of First Instance and the CHRC Working Group in charge of writing the report on the protection of all persons from enforced disappearance attended the meeting. The meeting reviewed and provided some important information in preparation for a dialogue with the United Nations Committee on Enforced Disappearances in the meeting to review Cambodia’s Initial National Report to be held in Geneva, Switzerland, on 19-20 February 2024.