ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បាននាំយកអំណោយអង្កររបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ជូនសមាគមស្នាមញញឹមថ្មី នៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ
ខេត្តកណ្ដាល៖ នៅថ្ងៃអង្គារ ១០កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៦ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៥ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពីសំណាក់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពជា(គ.ស.ម.ក.) បានចាត់ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា សមាជិក គ.ស.ម.ក. និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត ឱ្យនាំយកអង្ករចំនួន ១៥០គីឡូក្រាម ស្មើនឹង៣បេ ទៅប្រគល់ជូនសមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅភូមិក្រសាំង ឃុំជើងកើប ស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ខេត្តកណ្តាល។
នេះជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ដែលបានផ្ដល់ការជួយឧបត្ថម្ភនូវអង្ករជាប្រចាំខែ សម្រាប់ជាការចែករំលែកនិងជួយសម្រាលបន្ទុកក្នុងការចិញ្ចឹមថែទាំកុមារកំព្រានិងទីទ័លក្រទាំងអស់នៅក្នុងសមាគម៕

CHRC Working Group Delivered Rice Donated by HE Keo Remy, Senior Minister, to New Smile of Hope Children Association
Kandal province: On Tuesday, 6 May 2025, HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE But Phalla, CHRC member and Director of the Investigation Department, to deliver 150 kilograms of rice (3 sacks) to New Smile of Hope Children Association located in Krasang village, Cheung Keb commune, Kandal Stung district, Kandal province.
This is the valuable monthly contribution made by HE Keo Remy, Senior Minister, for helping alleviate the burden of caring for all orphans and destitute children in the association.