ក្រុមការងាររបស់គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជាចុះសម្របសម្រួលយកកុមារ២នាក់
ក្រុមការងាររបស់គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា៖ នៅថ្ងៃពុធ ៣កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំ រោង ឆស័ក ព.ស២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ៧ ខែ សីហា ឆ្នាំ២០២៤ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ ឯកឧត្តម ស៉ិន ប៊ុនធឿន សមាជិក គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះសម្របសម្រួលយកកុមារ២នាក់ពីអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជា មកជួបម្តាយដែលកំពុងជាប់ឃុំនៅមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២ (ម២) ដើម្បីឲ្យពួកគាត់ទទួលបាន នូវភាពកក់ក្តៅ រវាងម្តាយនិងកូន ដូចកុមារ ដ៏ទៃទៀតដែរ។
សូមបញ្ជាក់ជូនថា នេះជាលើកទី១៣ ហើយដែលគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជា ជាមួយមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២ (ម២)បានសហការណ៍យ៉ាងល្អ ក្នុងការនាំយកកុមារមកជួបម្តាយ ដែលកំពុងជាប់ឃុំនៅមណ្ឌលអប់រំកែប្រែខាងលើនេះ។ ឆ្លៀតឱកាសនោះក្រុមការងារបានចូលទៅចាក់សោប្រអប់បណ្តឹង របស់ គ.ស.ម.ក ផងដែរ ៕

CHRC Working Group, facilitated for 2 children
CHRC Working Group: On Wednesday, 7 August, 2024, HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Sin Bunthoeurn, a member of the CHRC, to lead a working group to the Cambodian Child Development Organisation from which the working group referred two children to their mother being held in the Correctional Centre (M2) so that they can experience the same warmth between mothers and children as other children do.
It should be noted that this is the 13th time that the CHRC and the Cambodian Child Development Organisation, together with the Correctional Centre (M2), have cooperated in bringing children to see their mothers who are being held in the aforesaid correctional centre. Taking that opportunity, the working group went in to unlock the CHRC complaint box as well.