គរុសិស្សនៅសាលាគរុកោសល្យ និងវិក្រឹតការខេត្តកំពត ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា។
ខេត្តកំពត៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងឯកឧត្តម វ៉ាន់ ច័ន្ទតារា សមាជិក.គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់គរុសិស្សចំនួន៣៤នាក់ ស្រី២១នាក់ នៅសាលាគរុកោសល្យ និងវិក្រឹតការខេត្តកំពត នៅថ្ងៃអង្គារ ៨រោច ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស ២៥៦៩ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១០ ខែ កុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ លោកនាយក គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងប្អូនៗគរុសិស្សដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Student Teachers of Kampot Provincial Teacher Training College Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Kampot province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Vann Chandara, CHRC member, with leading a working group to Kampot Provincial Teacher Training College on Tuesday, 10 February 2026, to conduct a “Human Rights and Law” awareness session for 34 student teachers (21 female).
The college’s director, management board, teachers, and student teachers warmly welcomed this educational and outreach event, contributing significantly to its successful outcome.