សិស្សវិទ្យាល័យអូររាំង ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» រៀបចំដោយក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តមណ្ឌលគិរី៖ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងឯកឧត្តម អ៊ុំ ណារិន្ទ សមាជិកគ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់សិស្សានុសិស្ស ចំនួន ៦៧នាក់ នៅវិទ្យាល័យអូររាំង ខេត្តមណ្ឌលគិរីនៅព្រឹកថ្ងៃចន្ទ ១៥កើត ខែបុស្ស ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ លោកប្រធានមន្ទីរអប់រំ លោកនាយក គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងប្អូនៗសិស្សានុសិស្សដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

O’ Raing High School Students Participated in Educational Outreach on “Human Rights and Law” Organised by CHRC Working Group
Mondulkiri province: HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Oum Narin, a member of the CHRC, to head a working group of the CHRC for conducting an educational session on “human rights and law” to 67 students at O’ Raing High School, Mondulkiri province, on the morning of Monday, 13 January 2025.
This outreach event was well received by the Director of the Department of Education, school’s principal, management, teachers and students, who contributed to making this outreach a success.