សិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែន ភ្នំដែក ខេត្តព្រះវិហារ ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”
ភ្នំដែក៖ សិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែន ភ្នំដែក ខេត្តព្រះវិហារ ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”ដែលរៀបចំដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
តាមការចាត់តាំងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ក្រុមការងារនៃគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ដឹកនាំដោយឯកឧត្តម ជូ ហេង សមាជិក និងជាអគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស បានចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់សិស្សានុសិស្ស ចំនួន៥១នាក់ នៅវិទ្យាល័យ ហ៊ុនសែន ភ្នំដែកស្រុករវៀង ខេត្តព្រះវិហារ នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ១០កើត ខែអាសាឍ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៤។

Students at Hun Sen Phnom Dek High School in Preah Vihear Province Participated in Outreach Course on “Human Rights and the Law”
Students at Hun Sen Phnom Dek High School in Preah Vihear Province Participated in Outreach Course on “Human Rights and the Law” Organised by the Cambodian Human Rights Committee
HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) assigned HE Chou Heng, Member and Deputy Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, to lead a working group of the CHRC to Hun Sen Phnom Dek High School in Rovieng district, Preah Vihear province for conducting an educational session on “human rights and law” for 51 students on the afternoon of Monday, 15 July 2024.