គណៈកម្មការធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជាចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅពន្ធនាគារខេត្តតាកែវ
ខេត្តតាកែវ៖ នៅថ្ងៃព្រហស្បត៍ ១១ កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៥ខែសីហា ឆ្នាំ ២០២៤ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី និងប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ឯកឧត្តម ជូ ហេង សមាជិក និងជាអគ្គនាយករងនៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស តំណាងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន និងជាអគ្គនាយិកា ដឹកនាំក្រុមការងារ គ.ស.ម.ក ចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅពន្ធនាគារខេត្តតាកែវ។ ក្រុមការងារ គ.ស.ម.ក. បានជួបជាមួយឧត្តមអគ្គានុរក្សថ្នាក់លេខ២ គង់ ស៉ីថា ប្រធានពន្ធនាគារខេត្តតាកែវ អនុប្រធានពន្ធនាគារ និង ប្រធានការិយាល័យជំនាញ ដើម្បីប្រាប់ពីគោលបំណងរបស់ក្រុមការងារ និងស្តាប់សេចក្តីរាយការណ៍ពីស្ថានភាព ការគ្រប់គ្រង ព្រមទាំងព័ត៌មាននានា ជាពិសេសការស្នាក់នៅរបស់ជនជាប់ឃុំ។ បន្ទាប់មកក្រុមការងារក៏បានដើរពិនិត្យមើល តាមបន្ទប់ឃុំនីមួយៗ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ ក្រុមការងារបាននាំយកថ្នាំពេទ្យចំនួន ៩ មុខ ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តម ទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ទុកជូនពន្ធនាគារសំរាប់ប្រើប្រាស់ផងដែរ៕

CHRC Inspected the Human Rights Situation in Takeo Provincial Prison
Takeo Province: On Wednesday, 15 August 2024, HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Chou Heng, Member and Deputy Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, representing HE Chham Mari, [CHRC] Vice-President and Director General, to head a CHRC working group to Takeo Provincial Prison for a human rights inspection. The working group met with the 2nd Class Superintendent Kong Sitha, the Director of the prison of Takeo Provincial Prison, the deputy director, the chief of the specialised office, to introduce the purpose of its visit and to receive a briefing on the situation, management, as well as other information, particularly focusing on the staying conditions of detainees. Subsequently, the working group conducted inspections of each holding cell.
During the visit, the working group delivered 9 types of medications donated by HE Senior Minister Keo Remy for the benefit of the prison’s occupants.