គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជាចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅពន្ធនាគារខេត្តក្រចេះ
ខេត្តក្រចេះ៖ នៅថ្ងៃចន្ទ ៥រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ព.ស.២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០២៤ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ឯកឧត្តម ស៊ិន ប៊ុនធឿន សមាជិក គ.ស.ម.ក. ដឹកនាំក្រុមការងារ គ.ស.ម.ក. ចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅពន្ធនាគារខេត្តក្រចេះ។ ក្រុមការងារបានជួបជាមួយឧត្តមអគ្គានុរក្សថ្នាក់លេខ២ អនុប្រធានពន្ធនាគារ និងប្រធានការិយាល័យជំនាញនៃពន្ធនាគារខេត្តក្រចេះ ដើម្បីប្រាប់ពីគោលបំណងរបស់ក្រុមការងារ និងស្តាប់សេចក្តីរាយការណ៍ពីស្ថានភាព ការគ្រប់គ្រង ព្រមទាំងព័ត៌មាននានា ជាពិសេសការស្នាក់នៅរបស់ជនជាប់ឃុំ។ បន្ទាប់មកក្រុមការងារក៏បានដើរពិនិត្យមើលតាមបន្ទប់ឃុំនីមួយៗ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ ក្រុមការងារបាននាំយកថ្នាំពេទ្យចំនួន ៧ មុខ ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តម ទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ទុកជូនពន្ធនាគារ សម្រាប់ប្រើប្រាស់ផងដែរ៕

HE Khaing Chhay Led CHRC Working Group to Sangkat Svay Por for Conducting Outreach Course on “Human Rights and Law”
Battambang province: HE Senior Minister Keo Remy, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), appointed HE Khaing Chhay, a CHRC member, to head a working group to Sangkat Svay Por hall, Krong Battambang, Battambang province, for providing 23 community representatives with an outreach course on “Human Rights and Law” on Tuesday morning, 22 October 2024.
The outreach programme was well-received by the commune chief, members of commune councils, authorities and the residents, who contributed to making the event a success.