ឯកឧត្តម ញ៉ែម ប៊ុនធឿន ដឹកនាំក្រុមការងារគ.ស.ម.ក.ចុះពិនិត្យដល់ទីតាំង ទំនាស់ដីធ្លីរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធាន គណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា នៅថ្ងៃអង្គារ ៦ កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ ឯកឧត្តម ញ៉ែម ប៊ុនធឿន សមាជិកគ.ស.ម.ក. និងជាអគ្គនាយករង តំណាងរបស់លោកជំទាវ អ៊ុច និពន្ធ អគ្គនាយកនៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាលនិងបណ្ដឹង បានដឹកនាំក្រុមការងារគ.ស.ម.ក.ចុះពិនិត្យដល់ទីតាំង ករណីទំនាស់នៃការកាន់កាប់ប្រើប្រាស់ដីធ្លីរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ស្ថិតនៅភូមិព្រែករាំង និងភូមិទួលខ្មួញ ឃុំទឹកវិល ស្រុកស្អាង ខេត្តកណ្ដាល។
ក្រុមការងារគ.ស.ម.ក. បានចុះពិនិត្យមើលទីតាំងទំនាស់ និងបានធ្វើការស្រាវជ្រាវ សាកសួរព័ត៌មានឱ្យបានពិតប្រាកដ ពីសាមីបណ្តឹង សាក្សី និងលោកមេឃុំ ជំទប់ឃុំ និងលោកស្រីមេភូមិលើករណីទំនាស់ដីធ្លីនេះ៕

Excellency Nhem Bunthoeun, led a CHRC Working Group to inspect the location of land disputes.
With close attention of His Excellency Keo Remy, Minister Delegate attached to the Prime Minister and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), on Tuesday, 25 April 2023, His Excellency Nhem Bunthoeun, CHRC member and Deputy Director General, on behalf of Director General of the General Department of Administration and Complaints Her Excellency Ouch Nipon, led a CHRC Working Group to the villages of Prek Reang and Toul Khmounh, Teuk Vil commune, Sa’ang district, Kandal province to inspect the location of land disputes.
The CHRC Working Group inspected the disputed location and sought its relevant information from the plaintiffs, witnesses, the commune chief and deputy commune chief, and village chiefs.