ឯកឧត្តម ស៊ិន ប៊ុនធឿន ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅមជ្ឈមណ្ឌលឱកាសខ្ញុំ
នៅថ្ងៃសុក្រ ១៥កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ ឯកឧត្តម ស៊ិន ប៊ុនធឿន សមាជិកគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅមជ្ឈមណ្ឌលឱកាសខ្ញុំ ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅ ភូមិសំរោង សង្កាត់ឃ្មួញ ខណ្ឌសែនសុខ រាជធានីភ្នំពេញ។
ក្នុងឱកាសនោះក្រុមការងារបានជួបប្រជុំជាមួយលោកស្រីប្រធានមន្ទីរសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា រាជធានីភ្នំពេញ និងជាប្រធានមជ្ឈមណ្ឌលឱកាសខ្ញុំ ដើម្បីជម្រាបពីគោលបំណងរបស់ក្រុមការងារ និងស្តាប់នូវរបាយការណ៍សង្ខេបស្តីពីការគ្រប់គ្រងមជ្ឈមណ្ឌល។ បន្ទាប់មកក្រុមការងារក៏បានចុះពិនិត្យស្ថានភាពតាមបន្ទប់ស្នាក់នៅនីមួយៗរបស់ជនរងគ្រោះ និងបរិវេណក្នុងមជ្ឈមណ្ឌល។
ក្រុមការងារទទួលបានការស្វាគមន៍ និងសហការល្អពីលោកស្រីប្រធាន និងសហការី ដែលធ្វើឲ្យបេសកកម្មនេះទទួលបានជោគជ័យ៕

On Friday, 29 September 2023, with close attention of His Excellency Keo Remy, Senior Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), His Excellency Sin Bunthoeurn, CHRC member, was assigned to lead a working group to Orkas Knhom Centre located in Samrong village, Khmuonh commune, Khan Sen Sok, Phnom Penh to inspect the human rights situation.
On that occasion, the working group met with Phnom Penh Department of Social Affairs, Veterans and Youth Rehabilitation and Orkas Knhom Centre director to inform her of its purpose and to listen to the brief report on the management of the centre. The working group then inspected the situation in each room of the victims and the centre premises.
The working group was welcomed and received good cooperation from Mrs Director and her colleagues, which made this mission a success.