លោកជំទាវ អ៊ុច និពន្ធ បានអញ្ញើញចូលរួមសកម្មភាពចំនួនបីរបស់គណៈកម្មការអន្តររដ្ឋាភិបាលអាស៊ានទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្ស (អាយឆា)
លោកជំទាវ អ៊ុច និពន្ធ សមាជិកគណៈកម្មាធិការ សិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា តំណាងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្រ្តី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងជាតំណាងកម្ពុជាប្រចាំអាយឆា បានអញ្ញើញចូលរួមសកម្មភាពចំនួនបីរបស់គណៈកម្មការអន្តររដ្ឋាភិបាលអាស៊ានទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្ស (អាយឆា) ដែលបានប្រព្រឹត្តធ្វើចាប់ពីថ្ងៃទី២៧ ខែកញ្ញា ដល់ថ្ងៃទី៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ នៅប្រទេសស្វ៊ីស ប្រទេសប៊ែលហ្សិក និងប្រទេសបារាំង៖
១.កិច្ចសន្ទនាស្ដីពីសិទ្ធិមនុស្ស រវាងអាយឆានិងការិយាល័យឧត្តមស្នងការទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្សអង្គការសហប្រជាជាតិ និងយន្តការសិទ្ធិមនុស្សរបស់អង្គការសហប្រជាជាតិ ចាប់ពីថ្ងៃទី២៧-២៩ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ នៅទីក្រុងហ្សឺណែវ ប្រទេសស្វ៊ីស
២.ដំណើរទស្សនកិច្ចផ្លូវការរបស់អាយឆានៅប្រទេសស្វ៊ីស ដែលរៀបចំដោយក្រសួងការបរទេសសហព័ន្ធស្វ៊ីស ចាប់ពីថ្ងៃទី៣០ខែកញ្ញា ដល់ថ្ងៃទី២ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ នៅទីក្រុងហ្សឺណែវ និងទីក្រុងបឺន ប្រទសស្វ៊ីស
៣.កិច្ចសន្ទនាគោលនយោបាយអាស៊ាន-សហភាពអឺរ៉ុបស្តីពីសិទ្ធិមនុស្ស លើកទី៥ ចាប់ពីថ្ងៃទី២-៦ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ នៅទីក្រុងប៊្រុចស៊ែល ប្រទេសប៊ែលហ្សិក និងទីក្រុងស្ត្រាសប៊ួក ប្រទេសបារាំង៕

Her Excellency Ouch Nipon, participated in the three AICHR activities
Her Excellency Ouch Nipon, participated in the three AICHR activities Her Excellency Ouch Nipon, participated in the three AICHR activities
Her Excellency Ouch Nipon, member of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), representing His Excellency Keo Remy, Senior Minister, President of the CHRC, and Cambodian representative to the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights (AICHR), participated in the three AICHR activities held from 27 September to 6 October 2023 in Switzerland, Belgium and France:
1. Dialogue on Human Rights between AICHR and United Nations Human Rights Office of the High Commissioner and the United Nations Human Rights Mechanisms from 27-29 September 2023 in Geneva, Switzerland;
2. AICHR’s official visit to Switzerland organised by the Swiss Federal Department of Foreign Affairs from 30 September to 2 October 2023 in Geneva and Bern, Switzerland;
3. The 5th ASEAN-EU Policy Dialogue on Human Rights held from 2-6 October 2023 in Brussels, Belgium and Strasbourg, France.