សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំ ពិសេសលើកទី២ របស់គណៈកម្មការអន្តររដ្ឋាភិបាលអាស៊ានទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្ស
សេចក្ដីប្រកាសព័ត៌មាន ស្តីពី លទ្ធផលនៃកិច្ចប្រជុំ ពិសេសលើកទី២ របស់គណៈកម្មការអន្តររដ្ឋាភិបាលអាស៊ានទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្ស គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ក្នុងនាមជាប្រធានគណៈកម្មការអន្តររដ្ឋាភិបាលអាស៊ាន ទទួលបន្ទុកសិទ្ធិមនុស្ស (អាយឆា) ឆ្នាំ២០២២ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំពិសេសលើកទី២ របស់អាយឆា នា ថ្ងៃទី១៦-១៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២២ នៅខេត្តសៀមរាប នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ កិច្ចប្រជុំនេះ ដឹកនាំ ដោយ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី តំណាងកម្ពុជាប្រចាំអាយឆា និងមានការចូលរួមពីតំណាង/តំណាងរង ប្រចាំអាយឆានៃប្រទេសអាស៊ានទាំងអស់ ព្រមទាំងលេខាធិកាដ្ឋានអាស៊ាន។

PRESS RELEASE Special Meeting 2/2022 of the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights 16-17 November 2022
PRESS RELEASE Special Meeting 2/2022 of the ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights 16-17 November 2022, Siem Reap, Cambodia
The ASEAN Intergovernmental Commission on Human Rights (AICHR) convened its Special Meeting 2/2022 on 16-17 November 2022 in Siem Reap, Cambodia. The Meeting was chaired by H.E. Keo Remy, Representative of Cambodia to AICHR, and was attended by Representatives/ Alternate Representatives of AICHR, and the ASEAN Secretariat.