សិស្សវិទ្យាល័យទឹកល្អក់ ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់» រៀបចំដោយក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
=============
រាជធានីភ្នំពេញ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា(គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន គ.ស.ម.ក. និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេតនិងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស ដឹកនាំក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្សនិងច្បាប់ » ដល់សិស្សានុសិស្ស សរុបចំនួន៧៨នាក់(ស្រី៣៨នាក់) នៅវិទ្យាល័យ ទឹកល្អក់ រាជធានីភ្នំពេញ នាព្រឹកថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១០កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស. ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៥ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥។

Students of Tuek Laok High School Participated in CHRC-Organiaed Educational Session on “Human Rights and Law”
Students of Tuek Laok High School Participated in CHRC-Organiaed Educational Session on “Human Rights and Law” Students of Tuek Laok High School Participated in CHRC-Organiaed Educational Session on “Human Rights and Law”
Phnom Penh: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Chham Mari, CHRC Vice President and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, with leading a CHRC working group to Tuek Laok High School, Phnom Penh, on Thursday morning, 5 June 2025, to educate and raise awareness about “Human Rights and Law” for 78 (38 female) students.