សិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យហ៊ុនសែនប៉ាក់ខ្លង ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំឡើងដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តកោះកុង ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងឯកឧត្តម ឃាំង ឆាយ សមាជិក គ.ស.ម.ក. ដឹកនាំក្រុមការងារចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់សិស្សានុសិស្សចំនួន៥៥នាក់ ស្រី៣២នាក់ នៅវិទ្យាល័យហ៊ុនសែនប៉ាក់ខ្លង ខេត្តកោះកុង នៅថ្ងៃចន្ទ ១០កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ២៥៧០ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១១ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦។

Hun Sen Pak Khlong High School students participated in CHRC-organised educational session on “Human Rights and Law.”
Koh Kong province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Khaing Chhay, CHRC member, to head a working group to Hun Sen Pak Khlong High School, Koh Kong province, on Monday, 11 May 2026. The group delivered an awareness session on “human rights and law” to 55 students (32 female).
Topics included 1. Cambodia’s human rights protection mechanisms, 2. citizens’ rights and obligations, and 3. rights, freedoms, and laws.