ប្រជាពលរដ្ឋនៅសាលាឃុំក្រោលគោ ចូលរួមកម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំឡើងដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តស្វាយរៀង ៖ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) បានចាត់តាំងឯកឧត្តម ឃាំង ឆាយ សមាជិក គ.ស.ម.ក. ដឹកនាំក្រុមការងារចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៧៨នាក់ ស្រីចំនួន១៤នាក់ នៅសាលាឃុំក្រោលគោ ស្រុកស្វាយជ្រំ ខេត្តស្វាយរៀង នៅថ្ងៃចន្ទ ៤កើត ខែស្រាពណ៍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស ២៥៧០ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៧ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៦។ ការងារអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះផ្តោតសំខាន់លើប្រធានបទចំនួនបីគឺ ១.យន្តការការពារសិទ្ធិមនុស្សនៅកម្ពុជា ២.សិទ្ធិនិងកាតព្វកិច្ចពលរដ្ឋ និង៣.សិទ្ធិ សេរីភាព និងច្បាប់។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានកិច្ចសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ថ្នាក់ដឹកនាំ ឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងមានការចូលរួមពីលោកអភិបាលស្រុក លោកមេឃុំ សមាជិកក្រុមប្រឹក្សា ពូមីងបងប្អូនជាប្រជាពលរដ្ឋ ដែលញ៊ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Krol Ko Commune Residents Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Krol Ko Commune Residents Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law” Krol Ko Commune Residents Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Svay Rieng province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Khaing Chhay, a CHRC member, to head a working group to Krol Ko commune, Svay Chrum district, Svay Rieng province, on Monday, 17 August 2026. The group delivered an awareness session on “human rights and law” to 78 (14 female) residents. Topics included 1. Cambodia’s human rights protection mechanisms, 2. citizens’ rights and obligations, and 3. rights, freedoms, and laws.
This educational outreach event benefited from strong support from the provincial leadership—including the provincial governor—and saw the participation of the district governor, commune chief, council members, and local residents, contributing significantly to its successful outcome.