ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះស៊ើបអង្កេត និងធ្វើការសម្របសម្រួលករណីបណ្តឹងរបស់ជនជាប់ឃុំ នៅមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី១ មណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២ និង ពន្ធនាគាររាជធានីភ្នំពេញ។
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក) នៅថ្ងៃចន្ទ ២កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស.២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦ បានចាត់ឯកឧត្តម ស៊ិន ប៊ុនធឿន សមាជិក ដឹកនាំក្រុមការងារចុះស៊ើបអង្កេត និងធ្វើការសម្របសម្រួល ករណីបណ្តឹងរបស់ជនជាប់ឃុំ នៅមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី១ មណ្ឌលកែប្រែទី២ និងពន្ធនាគាររាជធានី។

CHRC working group investigated and addressed inmates’ complaints at Correctional Centres 1 and 2, and at Phnom Penh Prison.
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), tasked HE Sin Bunthoeurn, CHRC member, with heading a working group to Correctional Centres 1 and 2, and Phnom Penh Prison to investigate and coordinate the handling of inmates’ complaints on Monday, 18 May 2026.