ឯកឧត្តម ញ៉ែម ប៊ុនធឿន បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”
នៅរសៀលថ្ងៃចន្ទ ៤កើត ខែភទ្របទឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៣ តាមការចាត់តាំងដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ឯកឧត្តម ញ៉ែម ប៊ុនធឿន សមាជិក និងជាអគ្គនាយកស្តីទីនៃអគ្គនាយកដ្ឋានរដ្ឋបាល និងហិរញ្ញវត្ថុ បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះធ្វើការអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់” ក្នុងគោលបំណងពង្រឹងការយល់ដឹងរបស់ប្អូនៗជាសិស្សឱ្យយល់កាន់តែច្បាស់អំពីគោលការណ៍សិទ្ធិមនុស្សជាមូលដ្ឋាន សន្ធិសញ្ញា កតិកាសញ្ញាសិទ្ធិមនុស្សអន្តរជាតិ និងច្បាប់ជាតិដែលពាក់ព័ន្ធនឹងវិស័យសិទ្ធិមនុស្សដល់សិស្សានុសិស្សនៅវិទ្យាល័យ តេជោសែន ត្បូងឃ្មុំ ខេត្តត្បូងឃ្មុំ។
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានទទួលការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ លោកនាយក គណៈគ្រប់គ្រងសាលា លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងប្អូនៗសិស្សានុសិស្ស ដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានជោគជ័យយ៉ាងល្អប្រសើរ៕

His Excellency Nhem Bunthoeun, led a [CHRC] Working Group to educate on and disseminate “human rights and law”
![His Excellency Nhem Bunthoeun, led a [CHRC] Working Group to educate on and disseminate “human rights and law”](https://www.chrc.gov.kh/wp-content/uploads/2023/09/photo_2023-09-18_16-07-57.jpg)
On the afternoon of Monday, 18 September 2023, on assignment given by His Excellency Keo Remy, Senior Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), His Excellency Nhem Bunthoeun, [CHRC] Member and Acting Director General of the General Department of Administration and Finance, led a [CHRC] Working Group to Techo Sen Tbong Khmum High School, Tbong Khmum province, to educate on and disseminate “human rights and law” to students, with the aim of further raising their awareness of basic human rights principles, international human rights covenants and treaties and national laws in relation to human rights.