លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី ដឹកនាំក្រុមការងារចុះសម្របសម្រួលជាមួយអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជានិងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២(ម២)
លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី  ដឹកនាំក្រុមការងារចុះសម្របសម្រួលជាមួយអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជានិងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២(ម២) លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី ដឹកនាំក្រុមការងារចុះសម្របសម្រួលជាមួយអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជានិងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២(ម២)
នៅថ្ងៃចន្ទ៨កើត ខែកត្តិក ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស.២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២០ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ លោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះសម្របសម្រួលជាមួយអង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជានិងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២(ម២) ដើម្បីជូនកុមារ ៤នាក់ មកជួបម្តាយដែលកំពុងស្នាក់នៅក្នុងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២។ ជាមួយគ្នា នេះផងដែរ ក្រុមការងារក៏បាននាំយកថ្នាំពេទ្យ ដែលជាអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ជូនដល់អង្គការការអភិវឌ្ឍន៍កុមារកម្ពុជា និងមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២។
តាមរយ:ទឹកចិត្តដ៏ថ្លៃថ្លារបស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា លោកស្រីប្រធានអង្គការ និងលោកស្រីប្រធានមណ្ឌលអប់រំកែប្រែទី២ ក៏បានថ្លែងអំណរគុណដល់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី  ព្រមទាំងក្រុមការងាររបស់ គ.ស.ម.ក ជួបតែសេចក្តីសុខ សុខភាពល្អ និងជោគជ័យគ្រប់ភារកិច្ចទាំងអស់៕

Her Excellency Chham Mari, lead a [CHRC] Working Group to the Cambodian Organisation for Children and Development and the Correctional Centre 2 (M2)
On Monday, 20 November 2023, paying close attention, His Excellency Keo Remy, Senior Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned Her Excellency Chham Mari, CHRC Vice-President and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, to lead a [CHRC] Working Group to the Cambodian Organisation for Children and Development and the Correctional Centre 2 (M2) in order to send four children to meet their mothers who are staying in this Centre. At the same time, the CHRC Working Group also brought some medicine–a generous gift given by His Excellency Senior Minister–for the Cambodian Organisation for Children and Development and the Correctional Centre 2.
With the generous spirit of His Excellency Senior Minister, and CHRC President, Mrs Directors of the Organisation and of the Correctional Centre 2 thanked him and the CHRC Working Group [and wished them] happiness, good health and success in all tasks.