ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ដែលតែងតែជួយឧបត្ថមប្រគល់ជូន ដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មី
ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ដែលតែងតែជួយឧបត្ថមប្រគល់ជូន ដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មី ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ដែលតែងតែជួយឧបត្ថមប្រគល់ជូន ដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មី
នៅថ្ងៃ ពុធ១៤កើត ខែបុស្សឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី ២៤ ខែ មករា ឆ្នាំ២០២៤ វេលាម៉ោង ៣:០០នាទីរសៀល ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ខ្ពស់ពីសំណាក់ ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី ទេសរដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា សមាជិក គ.ស.ម.ក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កត នាំយកអំណោយដ៏ថ្លៃថ្លា របស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ដែលតែងតែជួយឧបត្ថមជាប្រចាំគីមួយខែម្តង ក្នុងនោះមានអង្ករចំនួន ១៥០គីឡូក្រាម ស្មើនឹង០៣បេ ទៅប្រគល់ជូន ដល់សមាគមស្នាមញញឹមថ្មីនៃក្តីសង្ឃឹមរបស់កុមារ ដែលស្ថិតនៅភូមិក្រសាំង ឃុំជើងកើប ស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ខេត្តកណ្តាល៕

His Excellency Buth Phalla, to hand over 150 kg of rice (3 sacks), to the New Smile of Hope Children Association
On Wednesday, 24 January 2024, at 3:00 pm, paying close attention, His Excellency Keo Remy, Senior Minister, and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned His Excellency Buth Phalla, CHRC member and Director of the Investigation Department to hand over 150 kg of rice (3 sacks), which is a monthly donation made by His Excellency Senior Minister, to the New Smile of Hope Children Association located in Krasang village, Cheung Keb commune, Kandal Stung district, Kandal province.