ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះ​ពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅ​មជ្ឈមណ្ឌលជីវិតថ្មីភ្នំបាក់ និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះ​ពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅ​មជ្ឈមណ្ឌលជីវិតថ្មីភ្នំបាក់ និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះ​ពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅ​មជ្ឈមណ្ឌលជីវិតថ្មីភ្នំបាក់ និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ
ក្រុមការងារគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចុះ​ពិនិត្យស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្ស នៅ​មជ្ឈមណ្ឌលជីវិតថ្មីភ្នំបាក់ និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។
======
ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពីឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក ) នៅថ្ងៃសុក្រ ១០កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស. ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែ កក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ បានចាត់ ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លាសមាជិក គ.ស.ម.ក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត តំណាងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី អនុប្រធាន និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស ដឹកនាំក្រុមការងារចុះពិនិត្យ ស្ថានភាពសិទ្ធិមនុស្សនៅ​មជ្ឈមណ្ឌលជីវិតថ្មីភ្នំបាក់ និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ។ ក្នុងនោះក្រុមការងារបាននាំយកថ្នាំពេទ្យ ដែលជាអំណោយដ៏​ថ្លៃថ្លារបស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី ទុកជូនមជ្ឈមណ្ឌល និងពន្ធនាគារខេត្តបន្ទាយមានជ័យ សំរាប់ប្រើប្រាស់ផងដែរ ៕

A CHRC working group inspected the human rights situation at Chivith Thmey Phnombak Centre and Banteay Meanchey Provincial Prison.
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), on Friday, 24 July 2026, assigned HE Buth Phalla, a CHRC member, and Director of the Investigation Department, representing HE Cham Mari, [CHRC] Vice President and Director General of the General Department of of Investigation and Human Rights Education, to lead a working group to Chivith Thmey Phnombak Centre and Banteay Meanchey Provincial Prison for a human rights situation inspection. The working group also brought medicines, kindly donated by HE [Keo Remy], Senior Minister, to the centre and to Banteay Meanchey provincial prison for their use.