តំណាងប្រជាពលរដ្ឋនៅសង្កាត់ផ្ទះព្រៃ ចូលរួមវគ្គអប់រំផ្សព្វផ្សាយអំពី”សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់”រៀបចំដោយគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា
ខេត្តពោធិ៍សាត់៖ដោយមានការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់តាំងឯកឧត្តម វ៉ាន់ ច័ន្ទតារា សមាជិក គ.ស.ម.ក ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះអប់រំផ្សព្វផ្សាយស្តីពី «សិទ្ធិមនុស្ស និងច្បាប់ » ដល់តំណាងសហគមន៍ប្រជាពលរដ្ឋចំនួន៥២នាក់ ស្រី២២នាក់ នៅសាលប្រជុំសាលាសង្កាត់ផ្ទះព្រៃ ក្រុងពោធិ៍សាត់ នៅសៀលថ្ងៃចន្ទ ៩កើត ខែជេស្ឋ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ព.ស ២៥៧០ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែឧសភា ឆ្នាំ២០២៦។
កម្មវិធីអប់រំផ្សព្វផ្សាយនេះទទួលបានការសហការស្វាគមន៍យ៉ាងល្អពីសំណាក់ឯកឧត្តមអភិបាលនៃគណ:អភិបាលខេត្ត លោកអភិបាលនៃគណ:អភិបាលក្រុង លោកចៅសង្កាត់ អាជ្ញាធរគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ និងប្រជាពលរដ្ឋ ដែលញ៉ាំងឱ្យការផ្សព្វផ្សាយនេះ ទទួលបានជោគជ័យប្រកបដោយផ្លែផ្កា៕

Sangkat Phtas Prey Resident Representatives Participated in CHRC-Organised Educational Session on “Human Rights and Law”
Pursat province: HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Vann Chandara, CHRC member, to head a working group to the meeting hall of Sangkat Phtas Prey, Krung Pursat, on the afternoon of Monday, 25 May 2026. The group conducted a “Human Rights and Law” awareness session attended by 52 community representatives, including 22 women.
The provincial and Krung governors, the commune chief, officials from various levels, and local residents warmly welcomed this educational and outreach event, contributing significantly to its successful outcome.