ឯកឧត្តម ប៉ា ប៉ុណ្ណារ៉ាដា និងឯកឧត្តម វ៉ាន ដាណា សមាជិក គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា ចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការរួមកម្ពុជា–សហភាពអឺរ៉ុប លើកទី១៣
តាមការចាត់តាំងរបស់ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា (គ.ស.ម.ក.) ឯកឧត្តម ប៉ា ប៉ុណ្ណារ៉ាដា និងឯកឧត្តម វ៉ាន ដាណា សមាជិក គ.ស.ម.ក. បានចូលរួមក្នុងកិច្ចប្រជុំគណៈកម្មាធិការរួមកម្ពុជា–សហភាពអឺរ៉ុប លើកទី១៣ ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅនៅថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីស្តីការក្រសួងការបរទេស និងសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ រាជធានីភ្នំពេញ។
កិច្ចប្រជុំនេះមានគោលបំណងផ្លាស់ប្តូរយោបល់ និងចែករំលែកព័ត៌មានលើវិស័យសំខាន់ៗ រួមមាន ពាណិជ្ជកម្ម ការវិនិយោគ អភិបាលកិច្ច និងសិទ្ធិមនុស្ស ព្រមទាំងពិភាក្សាអំពីវឌ្ឍនភាព ការប្រឈម និងទិសដៅបន្តនៃកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងកម្ពុជា និងសហភាពអឺរ៉ុប។
ក្នុងកិច្ចប្រជុំនេះ គណៈប្រតិភូកម្ពុជាបានលើកឡើងពីកិច្ចខិតខំរបស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្នុងការលើកកម្ពស់ និងការពារសិទ្ធិមនុស្ស ក៏ដូចជាការបន្តពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការជាមួយដៃគូអន្តរជាតិ ដោយផ្អែកលើគោលការណ៍ការគោរពគ្នាទៅវិញទៅមក ការយោគយល់ និងភាពជាដៃគូ។
កិច្ចប្រជុំនេះបានប្រព្រឹត្តទៅក្នុងបរិយាកាសស្ថាបនា ដែលបានរួមចំណែកបន្ថែមទៀតក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនង និងភាពជាដៃគូយូរអង្វែងរវាងកម្ពុជា និងសហភាពអឺរ៉ុប៕

HE Pa Ponnarada and HE Van Dana, CHRC Members, Participated in the 13th Cambodia-European Union Joint Committee Meeting
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), assigned HE Pa Ponnarada and HE Van Dana, CHRC members, to take part in the 13th Cambodia-European Union Joint Committee Meeting, which was held on 26 March 2026 at the Ministry of Foreign Affairs and International Cooperation, Phnom Penh.
The meeting seeks to share perspectives and information on core topics like trade, investment, governance, and human rights, while reviewing the progress, challenges, and upcoming paths for Cambodia-EU collaboration.
The Cambodian delegation emphasised the Royal Government of Cambodia’s efforts to promote and protect human rights, while underscoring ongoing cooperation to deepen ties with international partners grounded in mutual respect, understanding, and collaboration.
The meeting unfolded in a constructive environment, helping to bolster the enduring relationship and partnership between Cambodia and the European Union.