ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី បង្ហាញមនោសញ្ចេតនាគោរព ស្រឡាញ់ និងដឹងគុណអស់ពីបេះដូងចំពោះវីរភាព ដ៏អង់អាចរបស់កងពលកម្ពុជា។
ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី បង្ហាញមនោសញ្ចេតនាគោរព ស្រឡាញ់ និងដឹងគុណអស់ពីបេះដូងចំពោះវីរភាព ដ៏អង់អាចរបស់កងពលកម្ពុជា។ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី បង្ហាញមនោសញ្ចេតនាគោរព ស្រឡាញ់ និងដឹងគុណអស់ពីបេះដូងចំពោះវីរភាព ដ៏អង់អាចរបស់កងពលកម្ពុជា។
នៅថ្ងៃទី៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជាបានដឹកនាំក្រុមការងារចុះសួរសុខទុក្ខ ក៏ដូចជាចូលរួមអបអរសាទរបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែ ដល់បងប្អូនវីរកងទ័ព ក្រោមកិច្ចសម្របសម្រួលរបស់ ឯកឧត្តម មាន ចាន់យ៉ាដា អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តឧត្តរមានជ័យ នៅសាលាឧត្តរបន្ទាយមានជ័យ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសនោះ​ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី ក៏បានសំណេះសំណាលជាមួយ ឯកឧត្តម ឧត្តមសេនីយ៍ត្រី នាក់ វង្ស មេបញ្ជាការកងពលតូចថ្មើរជើងលេខ៤២ យោធភូមិភាគទី៤ ដោយបង្ហាញនូវមនោសញ្ចេតនាគោរព ស្រឡាញ់ និងដឹងគុណអស់ពីបេះដូង ចំពោះវីរភាព ដ៏អង់អាចរបស់កងពលកម្ពុជាយើងដែលបានឈរយ៉ាងរឹងមាំក្នុងការការពារបូរណភាពទឹកដី និងសន្តិសុខជូនប្រជាពលរដ្ឋ។ ដើម្បីសម្រាលការលំបាក និងលើកទឹកចិត្តដល់កងកម្លាំងប្រយុទ្ធ គណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងមេធាវីស្ម័គ្រចិត្ត បាននាំយកថវិកា និងសម្ភារចាំបាច់ ជួយដល់កងពលតូចថ្មើរជើងលេខ ៤២ ផងដែរ។
សកម្មភាពនេះបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់ និងការគាំទ្ររបស់ថ្នាក់ដឹកនាំចំពោះកងកម្លាំង និងអាជ្ញាធរ ក្នុងការបន្តបំពេញតួនាទីដ៏សំខាន់សម្រាប់ប្រទេសជាតិ និងប្រជាពលរដ្ឋ។
ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី បានជូនពរឆ្នាំថ្មី សុខភាពល្អ សុភមង្គល និងជោគជ័យគ្រប់ភារកិច្ច ជូនដល់បងប្អូនកងទ័ពយើងទាំងអស់ក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរនេះផងដែរ៕

HE Keo Remy, Senior Minister, conveyed his deep love and appreciation for the brave actions of the Cambodian Armed Forces.
On 5 April 2026, HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Commttee (CHRC), led a working group to visit and mark Khmer New Year with our courageous troops, coordinated by HE Mean Chanyada, Governor of Oddar Meanchey province, at Oddar Meanchey Provincial Hall.
Seizing the moment, HE [Keo Remy,] Senior Minister, met with HE Brigadier General Neak Vong, Commander of the 42nd Infantry Brigade in Military Region 4, to share his profound respect, affection, and gratitude for the courage of our Cambodian troops who steadfastly protect the territorial integrity and public safety. To alleviate difficulties and boost morale among the soldiers, the CHRC and volunteer lawyers delivered funds and essential supplies to support the 42nd Infantry Brigade.
This gesture highlights the leadership’s care and backing for the forces and authorities as they keep performing their vital duties for the nation and people.
HE [Keo Remy,] Senior Minister, extended New Year wishes for good health, happiness, and success in all missions to every soldier during this traditional Khmer New Year.