ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកគាស់ក្រឡ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរងផលប៉ះពាល់ដោយខ្យល់កន្ត្រាក់ ចំនួន៩៩គ្រួសារ ក្នុងស្រុកគា់សក្រឡ
នៅថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៦ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកគាស់ក្រឡ បានអញ្ជើញជាអធិបតីក្នុងពិធីសំណេះសំណាលសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកអំណោយចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរងផលប៉ះពាល់ដោយខ្យល់កន្ត្រាក់ ចំនួន៩៩គ្រួសារ នៅស្រុកគាស់ក្រឡ រួមដំណើរដោយឯកឧត្តម លោកជំទាវ លោក លោកស្រី អនុប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុក ប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានឃុំទាំង៦ ព្រមទាំងថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រី កងកម្លាំង និងយុវជនស្ម័គ្រចិត្តនៃរដ្ឋបាលស្រុកគាស់ក្រឡ។
អំណោយដ៏ថ្លៃថ្លានេះ ទទួលបានការឧបត្ថម្ភពីឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី កែវ រ៉េមី ប្រធានគណៈកម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានស្រុកគាស់ក្រឡ និងឯកឧត្តម ប៊ុន ហុន ប្រធានក្រុមការងារគណបក្សចុះមូលដ្ឋានស្រុកគាស់ក្រឡ បានឧបត្ថម្ភជាថវិកាសម្រាប់ទិញគ្រឿងឧបភោគ បរិភោគ ចែកជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលរងគ្រោះដោយខ្យល់កន្ត្រាក់ចំនួន ៩៩គ្រួសារ ចំណាយសរុបថវិកាចំនួន ១២,១៨១,០០០រៀល។
ក្នុងឱកាសដ៏មានន័យនេះ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ក៏បានសម្តែងនូវការកោតសរសើរចំពោះការយកចិត្តទុកដាក់ពីសុខទុក្ខរបស់ប្រជាពលរដ្ឋពីថ្នាក់ដឹកនាំ និងមន្ត្រីទាំងអស់នៃរដ្ឋបាលស្រុកគាសក្រឡ ដែលបានឆ្លើយតប និងបំពេញការងារប្រកបដោយប្រសិទ្ធភាព និងទាន់ពេលវេលា ដោយមិនប្រកាន់និន្នាការនយោបាយ ឬរើសអើងចំពោះប្រជាពលរដ្ឋណាមួយឡើយ។
ជាពិសេស ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ក៏បានបង្ហាញពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង និងយកចិត្តទុកដាក់ពីសំណាក់រាជរដ្ឋាភិបាលចំពោះស្ថានភាពរស់នៅរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងស្ថានភាពដ៏លំបាកក្នុងពេលបច្ចុប្បន្ននេះ ដូចជាគ្រោះធម្មជាតិ ផលប៉ះពាល់កើតចេញពីជម្លោះនៅតាមតំបន់ព្រំដែនកម្ពុជា-ថៃ និងមជ្ឈិមបូព៌ាជាដើម។ សកម្មភាពនេះបង្ហាញពីការយកចិត្តទុកដាក់ និងការគាំទ្ររបស់រាជរដ្ឋាភិបាលចំពោះប្រជាពលរដ្ឋ ក្នុងការបន្តបំពេញតួនាទីដ៏សំខាន់សម្រាប់ប្រជាពលរដ្ឋ និងប្រទេសជាតិ។
ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្រ្តី បានផ្តាំផ្ញើ និងលើកទឹកចិត្តចំពោះប្រជាពលរដ្ឋក្នុងស្រុកគាស់ក្រឡ ឲ្យមានការចូលរួមកសាងសាមគ្គីភាព និងសហការល្អជាមួយអាជ្ញាធរគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ដើម្បីជាកម្លាំងក្នុងការចូលរួមអភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិឲ្យកាន់តែរីកចម្រើន។

HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) and Chairman of the Royal Government Task Force (RGTF) in Korskralor District, presided over a ceremony welcoming and handing out gifts to 99 storm-affected families in Korskralor district
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) and Chairman of the Royal Government Task Force (RGTF) in Korskralor District, presided over a ceremony welcoming and handing out gifts to 99 storm-affected families in Korskralor district HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) and Chairman of the Royal Government Task Force (RGTF) in Korskralor District, presided over a ceremony welcoming and handing out gifts to 99 storm-affected families in Korskralor district
HE Keo Remy, Senior Minister, President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC) and Chairman of the Royal Government Task Force (RGTF) in Korskralor District, presided over a ceremony welcoming and handing out gifts to 99 storm-affected families in Korskralor district.
On 25 April, 2026, HE Keo Remy, Senior Minister, CHRC President and RGTF Chairman in Korskralor district, presided over a ceremony to welcome and distribute gifts to 99 families affected by the storm in Korskralor district, accompanied by Excellencies, ladies and gentlemen, the RGTF Vice-Chairman in the district, RGTF Heads from the 6 communes, as well as leaders, officials, forces, and voluntary youth of the Korskralor District Administration.
This valuable gift was supported by HE Keo Remy, Senior Minister, CHRC President and RGTF Chairman in Korskralor district, and HE Bun Hon, Chairman of the [Cambodian People’s] Party Task Force in Korskralor District, who donated funds to buy food and supplies for distribution to 99 storm-affected families, totaling 12,181,000 riels. On this meaningful occasion, HE [Keo Remy,] Senior Minister, also expressed appreciation for the leadership and all officials of the Korskralor District Administration, praising their timely and effective response [to citizens’ well-being] without political bias or discrimination.
In particular, HE [Keo Remy,] Senior Minister, highlighted the Royal Government’s efforts and focus on [improving] people’s living conditions amid current challenges, including natural disasters, impacts from conflicts in Cambodia-Thailand border areas and the Middle East, etc. This event demonstrates the Royal Government’s ongoing attention and support for the people as it continues to play its vital role for citizens and the nation.
HE [Keo Remy,] Senior Minister, advised and encouraged Korskralor district residents to foster solidarity, cooperate closely with authorities at all levels, and contribute to national development.