ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា ដឹកនាំក្រុមការងារចុះស៊ើបអង្កេតករណីជនជាប់ឃុំនៅពន្ធនាគារខេត្តត្បូងឃ្មុំ
ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា ដឹកនាំក្រុមការងារចុះស៊ើបអង្កេតករណីជនជាប់ឃុំនៅពន្ធនាគារខេត្តត្បូងឃ្មុំ ឯកឧត្តម ប៊ុត ផល្លា ដឹកនាំក្រុមការងារចុះស៊ើបអង្កេតករណីជនជាប់ឃុំនៅពន្ធនាគារខេត្តត្បូងឃ្មុំ
នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៨កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ព.ស២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៧ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ តបតាមការយកចិត្តទុកដាក់ដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ពី ឯកឧត្តម កែវ រ៉េមី រដ្ឋមន្ត្រីប្រតិភូអមនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានគណ:កម្មាធិការសិទ្ធិមនុស្សកម្ពុជា បានចាត់ ឯកឧត្តម ប៊ុតផល្លា សមាជិក និងជាប្រធាននាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត តំណាងលោកជំទាវ ឆាំ ម៉ារី សមាជិក និងជាអគ្គនាយិកានៃអគ្គនាយកដ្ឋានស៊ើបអង្កេត និងអប់រំសិទ្ធិមនុស្ស បានដឹកនាំក្រុមការងារចុះស៊ើបអង្កេតករណីជនជាប់ឃុំនៅពន្ធនាគារខេត្តត្បូងឃ្មុំ។

His Excellency But Phalla, lead a working group to Tbong Khmum Provincial Prison to investigate the case of detainees
On Thursday, 27 April 2023, in response to close attention of His Excellency Keo Remy, Minister Delegate attached to the Prime Minister and President of the Cambodian Human Rights Committee (CHRC), His Excellency But Phalla, [CHRC] member and Director of the Department of Investigation, on behalf of Her Excellency Chham Mary, member and Director General of the General Department of Investigation and Human Rights Education, was assigned to lead a working group to Tbong Khmum Provincial Prison to investigate the case of detainees.